Nigdy nie ukrywałem tego, że Joseph Ratzinger jest moim mistrzem wiary i duchowości. A w przypadku takich autorytetów warto poznać ich mistrzów. Czym karmi się Benedykt XVI?

Dzięki Bogu (i najnowszej książce papieża seniora) możemy dowiedzieć się z pierwszej ręki, które modlitwy Benedykt XVI szczególnie pokochał.

Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarcza. Amen.


— św. Ignacy Loyola

Nie dla nagrody kocham Cię, mój Panie! Lecz tak, jak Ty mnie ukochałeś, Boże, chce Ciebie serce kochać, ile może! Tyś Król mój, Bóg mój, jedyna ostoja! Innej pobudki nie zna miłość moja.


— św. Franciszek Ksawery

Mój Panie i mój Boże, zabierz ode mnie wszystko, co oddala mnie od Ciebie. Mój Panie i mój Boże, daj mi wszystko, co przybliża mnie do Ciebie. Mój Panie i mój Boże, zabierz ode mnie, mnie samego i daj mnie całego Tobie.


— św. Mikołaj z Flüe

Fotografie:
Mazur/thepapalvisit.org.uk
johnwilliamsphd/flickr.com
theoneiloveorg/flickr.com
Mzximvs VdB/flickr.com
Leandra-Juliet/flickr.com